Diger

E-Ticaret Siteleri İçin Seo

08 Eylül 2013

Günümüzde yeni yeni kendini gösteren, güzel kazançlar elde edebileceğimiz bir ticaret sistemidir e-ticaret ve ilerleyen senelerde çok dahageniş kitlelere hitap edeceğine inanıyorum. Artık insanlar tamamı ile internetten alışveriş yapacak. Misal ben market alışverişimi bile bazen migros sanal marketten yapıyorum, her şeyi kapıma kadar getiriyorlar. Her neye, bu yazımızda bir e-ticaret sitesinde seo da nelere dikkat edilmeli bunları kaleme alacağız.

 

Bu günlerde sık sık e-ticaret sitesi açılıyor fakat çoğu kapanıp gidiyor. Çünkü eksik yaptıkları şeyler var, e-ticaret sitesi açmak bir işletme kurmaktan farksızdır arkadaşlar, hatta daha zordur, çünkü dükkan açarsanız caddeden geçenler içeri girebilecektir fakat sitenize ziyaretçi girmesi için sizin uğraşmanız gerekir, bunu da 3 ana yol ile yapabilirsiniz, bunlar; site içi seo, site dışı seo, smo ve tüm reklam çalışmalarımız.

 

Site içi seodan başlayalım. Yazıda size seo nasıl yapılır diye anlatmayacağım fakat hangi yolları izlemeniz gerektiğini ileteceğim çünkü seonun nasıl yapılacağı değişken bir faktördür. E-ticaret site içi seo da google güncellemelerini ve sitenin nasıl olması gerektiği, sef linklerin nasıl olması gerektiği, ürün resimlerinin seoya uygun olması gibi konulara önem vermelisiniz, tabiî ki iç seo e-ticarette maalesef o kadar değerli değil fakat diğer anlatacaklarımla birlikte çok güçlü bir e-ticaret siteniz olabilir.

 

E-ticarette dış seo konusuna gelecek olursak, yine google güncellemelerini dikkat ederek abartmadan backlink edinin, hitap ettiğiniz kitleye uygun sitelerden tanıtım yazısı alabilirsiniz. SMO’ da hem dış seoda hemde reklamda çok önemli bir faktördür, sosyal medyayı çok etkin kullanmalısınız, örneğin facebooka sayfanızın reklamını verin, gönderilerinizin reklamını verin, hem sayfanız sayesinde smonun etkilerini görürsünüz hemde reklamlarınız sayesinde insanlar siteye akmaya başlar.

 

Reklam konusu ticarette çok önemlidir, bu konuda bütçenizin ciddi bir kısmını reklama ayırmanızı öneriyorum, öbür türlü sitenizi duyurmanız çok zor olucaktır, unutmayın ki hit te seoya büyük etkiler sağlayan bir faktör. Reklam konusu da firmalardan ziyade facebook sayfalarına reklam vermenizi öneririm böylece direk insanlara ulaşırsınız.

You Might Also Like

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Bırak

4 × 4 =