Diger

LG G2’lerde Ekran Goruntusu Kabusuna Son

08 Aralık 2014

Uzun süre Samsung Galaxy Gio gibi affedersiniz ama iğrenç bir telefon kullandıktan sonra sonunda kendimi ciddi anlamda teknolojik bir telefona terfi ettim. Kutusunu açar açmaz direkt olarak telefonun sağını solunu kurcalamaya başladım. (Nede olsa bilişim meraklısıyız ya. E buda bilişim bir parçası) Telefonun birçok özelliğini keşfettim. Ekran görüntüsü alma konusunda ise ciddi anlamda çok büyük sıkıntılar yaşıyordum. Özellikle Snapchat kullanırken ekran görüntüsü almak neredeyse mümkün değildi. İnternette konuyu biraz araştırmama rağmen ekran görüntüsü almanın kolay bir yolunu ele alan bir yazıyla karşılaşmadım.

İşte bu yazımda sizlere LG G2’lerde nasıl kolay bir biçimde ekran görüntüsü alabileceğinizi anlatacağım. Birçoğumuz için LG’lerde ekran görüntüsü almak gerçekten tam bir işkence. Bu anlatacağım yazıda keşfettiğim tüm ekran görüntüsü alma yöntemlerini anlatacağım sizlere. Fazla uzatmadan başlayayım.

Quick Memo
Bildirim çubuğunda bulunan Quick Memo’dan ekran görüntüsü alabilirsiniz. Aslında bu pratik bir yöntem. Ancak bildirim çubuğundaki Quick Memo’yu kullanacaksanız bildirim çubuğunun ekran görüntüsünü almanız mümkün olmayacak. Ayrıca Snapchat vb. uygulamaları kullanıyorsanız ekran görüntüsü almanız mümkün olmayacaktır.

image

Quick Memo (Bildirim Çubuğu)

Tuş Kombinasyonu
Telefonun arkasında bulunan ses kısma ve ekran kilitleme tuşlarına aynı anda basmayı başarabilirseniz (ben daha başaramadım) ekran görüntüsü almış olacaksınız. Ancak zamanlamaniz mükemmel olmalı. Ses kısma ve ekran kilitleme tuşlarına aynı anda basmanız lazım.

Ön Dokunmatik Tuşlar
Ön dokunmatik tuşları yapılandırarak ekran görüntüsü almanız da mümkün ki benimde kullandığım yöntem bu. Bu yazıyı yazmamın asıl sebebi de zaten bu madde. Ekran görüntüsü almak için bu yöntemi kullanabileceğimiz internette anlatılmamış. (En azından ben rastlamadım. Anlatıldıysa da birde benden dinlemiş oldunuz.) Şimdi diğer iki yöntemi unutun. Bu yöntem ciddi amlamda ekran görüntüsü almanızı aşırı derecede kolaylaştıracak. Ön dokunmatik tuşlara Quick Memo’yu ekleyerek ekran görüntüsü alacağız. Peki bunu nasıl yapacağız? Öncelikle Sistem Ayarları‘ na ardından üst sekmeden Ekran‘a geliyoruz.

image

Daha sonra Ön Dokunmatik Tuşlar‘a geliyoruz.

image

Burada 5. veya 6. seçenek alt menüye Quick Memo’yu ekleyecektir. Bu sayede ekran görüntüsü almak tek dokunuşunuz ile mümkün olacak.

Son Bir Seçenek

Son olarak ön dokunmatik tuşlara basılı tutup yukarı çektiğiniz zaman sağ tarafta Quick Memo simgesini göreceksiniz. Parmağınızı bu simgeye getirdiğiniz zaman da ekran görüntüsünü almış olacaksınız.

Anlatımı LG G2 ile yaptım ancak aynı şeyler LG G3 için de geçerli. Faydalı olması dileğiyle…

You Might Also Like

1 Yorum

  • Reply deniz 07 Nisan 2015 at 16:58

    Çok açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş diğer konulardada bilgilendirilmek isterim başarılarınızın devamını dilerim

  • Bir Yorum Bırak

    1 × 4 =