Diger

Webmasterlara Sahane Android Uygulamalari

06 Eylül 2013

Bu yazımda alışılmış Android uygulamalarının dışına çıkarak webmasterların işine yarayabilecek 10 Android uygulamasından bahsedeceğim.

 

gAnalystics ile Sitenizin Anlık Analiz Durumu

gAnalystics ile sitenizin analizini anlık olarak ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmeniz mümkün. Kullanımı oldukça kolay olan uygulama kullanıcıya birçok ayrıntı sunuyor.

Uygulamanın Google Play Linki

 

AndFTP ile FTP Yönetiminizi Kolayca Yapın:

AndFTP uygulaması sayesinde sitenizin FTP’sine kolaylıkla ulaşabilir, dosya aktarabilir, telefonunuza dosyaları çekebilirsiniz. Kullanımı gayet kolay olan bu uygulama sizlere SFTP / SCP ve FTPS türünde girişlerinize de olanak sağlar.

Uygulamanın Google Play Linki

AndFTP

 

WebMaster’s HTML Editor:

WebMaster’s HTML Editor sayesinde HTML dosyaları oluşturabilir, hazır HTML dosyalarını rahatlıkla editleyebilirsiniz. Uygulama yalnızca HTML kodlarını oluşturmanıza olanak sağlamıyor. Aynı zamanda PHP, JS ve CSS dosyaları da oluşturabilirsiniz. Kullanımı en kolay HTML editör bizce bu.

Uygulamanın Google Play Linki

 

Servers Monitor ile Serverlarınızın Durumunu Rahatlıkla Öğrenin:

Servers Monitor uygulaması sayesinde serverlarınızın Up / Down durumunu kolaylıkla öğrenebilir, serverlara ping gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan Servers Monitor sunucu sahiplerinin sunucularının durumunu anlık olarak takip etmesi için ideal.

Uygulamanın Google Play Linki

 

Servers Ultimate Pro:

Servers Monitor’e göre çok çok daha fazla kullanım seçeneği sunan Servers Ultimate Pro, Servers Monitor ile aynı işlevde kullanılıyor. Serverınızla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü işlemi yapabileceğiniz Servers Ultima Pro’nun kullanımı ilk başta gözünüze biraz karışık gelebilir fakat biraz kurcaladıktan sonra pekte öyle olmadığını anlayacaksınız.

Uygulamanın Google Play Linki

 

Silver Edit:

Silver Edit uygulaması da WebMaster’s HTML Editor uygulamasına çok benzer bir uygulama. WebMaster’s HTML Editor’ün yanı sıra daha fazla programlama dili özelliği sunan Silver Edit aynı zamanda kodladığınız dökümanları direkt olarak FTP’ye atmanızı sağlar. WebMaster’s HTML Editor de olmayan bir diğer özelliği ise kodladığınız dökümanları Browser’larda görüntüleyebilmenizdir.

Uygulamanın Google Play Linki

Silver Edit

 

Powerful Webmaster Tools:

Bu uygulama sayesinde sitenizle ilgili aklınıza ne geliyorsa herşeyi sorgulayabilirsiniz. Alexa değeri, arama motorlarındaki indexleme sayısı, sosyal medya istatistikleri, server tipi hatta ve hatta sayfa kaynağını bile görüntüleyebilirsiniz. Her webmasterın telefonunda bulunması gereken olmazsa olmaz bir uygulama.

Uygulamanın Google Play Linki

Poweful Webmaster Tools

 

Faydalı Olması Dileğiyle..

You Might Also Like

1 Yorum

  • Reply Kemal Öz 12 Eylül 2013 at 00:01

    Tapatalk ta iyi, forumları takip etmekte yardımcı oluyor.

  • Bir Yorum Bırak

    seven + 2 =