Diger

WhoZii Hakkinda

12 Haziran 2014

 

Son zamanların en yaygın Twitter aplikasyonu olan WhoZii acaba gerçekten profilimizi kimlerin gezdiğini bizlere gösterebilir mi? İnternette bu konu hakkında biraz araştırma yaptığımızda cevabın “Hayır” olduğunu göreceğiz. Peki ama neden?

 

Nasıl Çalışır Bu WhoZii?

Sorduğumuz soruya “Hayır” cevabını vermeminiz bir sebebi de WhoZii’nin nasıl çalıştığıyla ilgili hiçbir açıklamanın bulunmaması. Bu konuda WhoZii’nin sitesi gerçekten çok yaman. Ne bir iletişim ne bir gizlilik politikası ne de nasıl çalıştığınıda dair hiçbir açıklama bulunmamakta. Bu da WhoZii’ye olan güvenin doğal olarak sarsılmasını sağlamakta. İnternette araştırma yaptığımızda ise WhoZii’nin çalışma mantığının rastgele birkaç takipçinizi veya takip ettiğiniz kullanıcıları önünüze sunması olduğuna dair söylentiler var.

 

Twitter’ın Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik sözleşmesine göre herhangi bir uygulamanın profilinizi gezen kişileri göstermesi mümkün değil. Bana kalırsa da öyle tabi.

 

WhoZii’yi Uygulamalarımdan Nasıl Kaldırırım?

Eğer sizde uygulamanın doğru çalışmadığına inanıyorsanız uygulamayı kaldırmanız gizlilik açısından yararlı olacaktır. Uygulamayı kaldırmak için şu yolu izleyin ; Twitter Sağ Üstteki Ayarlar ve Yardım Simgesi > Ayarlar > Uygulamalar > WhoZii’yi bulup karşısındaki “Erişimi kaldır” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Faydalı olması dileğiyle..

 

Twitter Gizlilik Sözleşmesi (EN)

WhoZii Ana Sitesi

You Might Also Like

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Bırak

20 − 9 =