Guvenlik, Kriptoloji

Wordlist’siz WPA ve WPA2 Sifrelerinin Kirilmasi

08 Eylül 2013

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere WPA ve WPA2 şifrelerinin kırılmasını anlatacağım. Bunun birçok yolu var fakat ben en çok kullandığım yolu sizlere anlatacağım. Daha sonra diğer yöntemlerini de anlatacağım. WPA ve WPA2 şifrelerini kırmak için bize verilmiş çok büyük nimetlerden olan Linux Back Track’i kullanacağız. Aslında Back Track’in devam sürümü olan Kali Linux yayınlandı ancak ben anlatımlarıma Back Track R5 üzerinden devam edeceğim. Başlayalım.

Terminali açıyoruz. Terminali bilmeyen arkadaşlarımız için Back Track menünüzün en üstünde bulunan aşağıdaki resimde belirtilen eleman terminal oluyor.

Back Track Terminal

Karşımıza gelen ekrana

[highlight]airmon -ng[/highlight]

yazıyoruz ve enterlıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Wordlistsiz WPA Crack

Daha sonra tekrar terminale dönüyoruz ve [highlight]airmon -ng stop [ Interface’nin altında yazan (Bu resim için wlan0) ][/highlight] yazıyoruz. Daha sonra yeni bir terminal açalım ve [highlight]airodump -ng [Interface (Bu resim için wlan0) ] -c CHANNEL_NUM -C -s[/highlight] yazalım ve enterleyelim.

Daha sonra yeni bir terminal açalım ve [highlight]reaver -i [ Interface (Bu resim için wlan0) ] -b [ BSSID ] –fail-wait=360[/highlight] yazalım ve enterleyelim. Bu kadar 🙂 Şu anda resimli veya videolu anlatacak durumda olmadığım için internette bulduğum videoyu sizlerle paylaşayım. Video adresi için tıklayın.

Faydalı olması dileğiyle..

You Might Also Like

1 Yorum

  • Reply Yiğit Özgür 22 Ekim 2013 at 10:14

    Merhabalar,
    Video yok hocam , bilginize. Anlatım için teşekkürler.

  • Bir Yorum Bırak

    three × five =