WordPress

WordPress’iniz İçin 10 Vazgeçilmez Eklenti

05 Eylül 2013

Bugünkü konumuzda WordPress’e ve vazgeçilmez eklentilerine değineceğiz. Aslında WordPress’in vazgeçilmez eklentileri saymakla bitmez fakat ben bunların 10 tanesini ele alacağım.

 

1-All İn Seo Pack

WordPress için yazılmış Seo eklentilerinden kuşkusuz en çok tercih edilenidir All İn Seo Pack. Google’da yazınızın hangi başlıkla ve açıklamayla çıkacağından tutun hiç uğraşmadan keywords eklemeye kadar kapsamlı bir eklenti.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

2-Google XML Sitemaps

Google’ın en önem verdiği şeylerden birisi sitenin XML Sitemapı’dır. Googlge XML Sitemaps isimli eklenti sayesinde hiç zahmetsizce XML Sitemap’ınızı hazırlayabilir, belirli aralıklarla güncelleyebilirsiniz. Ayrıca XML Sitemap’a alınacak ve alınmayacak sayfaları da seçebiliyorsunuz. Eklenti Sitemap’ı oluşturduktan sonra otomatik olarak Sitemap’ı Google’a bildiriyor.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

3-WP Cumulus

 

WordPress’inize güzel bir görsellik katan ve sıradan etiket bulutunun yanı sıra kullanabileceğiniz harika bir 3D etiket bulutu sunuyor.

Eklentinin Sayfası İçin Tıklayın

 

4-SI Captcha

 

Bu eklenti sayesinde Anti Spamları bir nevi azaltabilirsiniz. Ayrıca Admin panelinin girişine de Captcha koyduğundan Brute Force saldırılarının önüne geçebilirsiniz.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

5-W3 Total Cache

Sitenizin hızını arttırmak için en çok tutulan eklentilerden biri olan W3 Total Cache dinamik yapıya sahip olan WordPress’i statik bir yapıya büründürür.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

6-WP Google Fonts

Bu eklenti sayesinde WordPress sitenizin herhangi bir yerinde bulunan yazının fontunu binlerce font içinde seçip hiç uğraşmadan değiştirebiliyorsunuz. Görsel açıdan sizi rahatsız eden fontlar yerine eklentiyle birlikte gelen fontlardan birini seçmeniz yeterli oluyor.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

7-Secure WP

Eklenti sayesinde tam anlamıyla güvenli bir WordPress oluşturamasanızda WordPress açıklarınızı büyük ölçüde tespit edebilirsiniz.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

8-Plugin Language Switcher

Bu eklenti sayesinde küçük bir kullanım ücreti karşılığında okurlarınıza birçok dil seçeneği sunuyorsunuz. Özellikle kurumsal firmalar için olmazsa olmaz bir eklenti. GTrans gibi eklentilerde aynı işlevi görüyor.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

9-WP Touch

Hiç uğraşmadan WordPress sitenizin şık tasarımla ve kolay arayüzle mobil tasarımını yapabilirsiniz.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

10-Slim Jetpack

 

Eklenti sayesinde WordPress’inizde bulunmayan ve her birini bir farklı bir eklentiyle elde edebileceğiniz birçok kullanışlı eklentiyi bir arada sağlıyor. ister kurumsal site kullanıyor olun ister kişisel her blog sitesinde bulunması gereken bir eklenti.

Eklenti Sayfası İçin Tıklayın

 

 

Konuyu bitirmeden önce son olarak şunu belirtelim ki Go-Globe.Com’un yapmış olduğu araştırmaya göre internette her 60 saniyede tam 125 WordPress eklentisi indirilmekte.

Faydalı olması dileğiyle…

 

NOT: Bu yazının aslı daha önce yayınlanmıştır. Sunucu değişikliğinde kaynaklanan hatalardan dolayı yazı silinmiştir. Yazı tekrar eklendi fakat resimlere ulaşılamadığından yazıya resimleri ekleyemedik. Bu aksaklıktan dolayı özür diliyoruz.

You Might Also Like

Henüz Yorum Yok

Bir Yorum Bırak

17 − seven =